Skąd pomysł?

LOGOW 2013 roku grupa niewidomych wraz z wolontariuszami zorganizowała wyprawę rowerową od źródeł Wisły do jej ujścia. Jakiś czas później powstał projekt „Niewidomi na Tandemach”. Celem było stowrzenie ogólnopolskiej bazy osób ociemniałych oraz pilotów, którzy za pośrednictwem platformy mogliby dobierać się w pary i odbywać wspólne przejazdy. Z przykrością stwierdziliśmy, że w Warszawie nie ma ani jednej wypożyczalni tandemów i postanowiliśmy to zmienić.

Kim jesteśmy?

Byle do Przodu to nie tylko wypożyczalnia tandemów, ale także grupa rowerowa. Zaraz po otrzymaniu informacji zdecydowaliśmy się zaangażować projekt, kupiliśmy jeden tandem i ogłosiliśmy się jako wypożyczalnia. Udostępnialiśmy rower osobom niewidomym oraz jeździliśmy na nim jako piloci wolontariusze. W związku z dużym zainteresowaniem postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność.

Nasza misja?          

 

 11069182_865000296897873_237381898_n (1)

Za nasz główny cel stawiamy sobie dostarczenie mieszkańcom Warszawy nowy, zupełnie unikalny sposób na spędzenie wolnego czasu. Ponad to chcemy zaoferować osobom niewidomym możliwość aktywnego spędzania czasu oraz możlowość integracji ze społeczeństwem poprzez aktywność fizyczną. Liczymy na to, że nasze działania doprowadzą do rozwoju infrastruktury rowerowej w stolicy oraz rozwiną bardzo pozytywny projekt „Niewidomi na Tandemach”

Zapraszamy do zgłaszania się do bazy projektu „Niewidomi na Tandemach”